Knauf PFT hakkında

PFT - Mekanik tabanlı sıva tekniğinin mucidi

Teknik ve Bilim insan hayatının bütün alanlarında değişimler meydana getirmiştir.

Yapı harcını hazırlama ve kullanma yöntemi de bu sayede büyük oranda değişmiştir. Makine günümüzde bir araç haline gelmiştir.

Knauf PFT GmbH & Co. KG’nin görevi ise bilim ve araştırmalardan edinilen bilgileri, makine ürünlerinde en yüksek kaliteyi sağlamak amacıyla uygulamaya geçirmektir. Bu yüzden PFT’in temel ilkesi şu cümleyle tanımlanmaktadır;

PFT- MALZEMENİN AKIŞINI BİZ SAĞLARIZ!

PFT G 4 –Karma pompası dünya genelinde 1 numaradır!

Mekanik tabanlı alçı sıva tekniğini icat eden Dr. Alfons Knauf ve Karl Knauf 70’li yıllarda PFT’nin bugünkü değerinin temelini atmışlardır. Son derece başarılı ve dinamik PFT şirketinin kuruluşu 1972 yılında gerçekleşmiştir, şirketin bugünkü iş yeri merkezi Würzburg’a bağlı Iphofen’de bulunmaktadır.

Dinamizm ve dayanışma işletmeye yönelik ileriyi görme kabiliyeti birleşerek PFT’yi Avrupa’nın önde gelen karma pompası ve nakil tesisatı üreticisi haline getirmiştir. Eksantrik pompası, kesintisiz çalışan karıştırıcı, araçları ve yedek parçalarıyla PFT’nin üretim programının hatları belirlenmiştir. PFT-makine tekniği inşaat sektöründe ve sanayide başarıyla kullanılmaktadır.

Dr. Alfons Knauf – Karl Knauf

Başarının temel taşı, alanlarında uzmanlaşmış tüccarların işletmeye dâhil edilmeleriyle ve bölümlere göre eğitilmeleriyle, işletmenin geniş kapsamlı servisiyle ve bütün bunların yurtiçi ve yurtdışındaki piyasaya uyarlanmasıyla oluşturulmaktadır. Olağanüstü müşteri servisi, işbirlikçi PFT’nin işletme stratejisinin esasını oluşturmaktadır.

Bir PFT müşterisi genelde uzman bir PFT iş ortağına ulaşmak için uzak mesafelere gitmek zorunda değildir, bunu sağlayan ise bu sektör için örnek niteliğinde olan ve servis ağının yoğunluğunu sağlayan standartlardır. 150'den fazla satış ve hizmet istasyonları ayrıca motive edilmiş yurtdışı ekibi PFT’nin hizmet vizyonu açısından en başta gelen büyüme ve müşteri memnuniyetini sağlama unsurlarıdır.

Uluslar arası arenada ise PFT, inşaat sektöründei aktif konumda bulunan şirketlere dahildir. Franken bölgesinden gelen bu şirket dünya genelinde en yüksek kaliteden oluşan ürünlerini 40’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. En uzak bölgelerde bile uzman müşteri servisleri şirketin odak noktasını oluşturmaktadır: Dağıtım, PFT inşaat makineleri üzerine uzmanlaşmış yetkili bayiler ve kendi şubeleri üzerinden müşteriye ulaşmaktadır.

Bunun haricinde PFT geleceği olan hızlı, modern şantiyelerin -insancıl, iş gücü gerektirmeyen, ölçülü, sessiz, artıksız ve çevre dostu olarak yapılanan şirket sembolünü oluşturmaktadır. Güncel zamanın en son olgunluğuna erişen teknolojisi, ekonomik işletimi ve “ Alman Yapımı” üstün kalitesiyle PFT sistemi, aralıksız bir gelişme ve yenilenme içerisindedir. Hedef ise bütün inşaat alanlarına kesintisiz ve hatasız malzeme akışını sağlamaktır.

Hizmetlerimiz ve becerilerimiz müşterilerimizde coşku ve heyecan yaratmaktadır. Bu durum bizi gelecek içinde motive etmektedir.